5 Simple Techniques For Hidzama centar beograd

Hidžama terapija, odnosno terapija vakumom je alternativni medicinski postupak gde se u terapeutske svrhe krv vakumom isisava kroz male rezove na koži.

Redovnom primenom hidžame podstiče se jačanje imunološkog sistema jer detoksikacija i bolja cirkulacija doprinose zdravlju ćelija i tkiva.

Osnovali su ga i njime rukovode eminentni profesori medicinskih fakulteta iz Bosne i Herceglovine, koji imaju izobrazbu još i u nekom od tradicionalnih načina liječenja”, kaže sugovornik.

Hidžama spada u tzv “regulatorne” medicinske metode. Regulatorna je nazvana jer djeluje na bazični regulatorni sistem u organizmu koji je odgovoran za održavanje homeostaze, odnosno ravnoteže nebrojenih faktora. Stanje balansa, ravnoteže, odnosno homeostaze nazivamo zdravlje.

Sam proces obično započinje detaljnim pregledom pacijenta i utvrđuje se koje su tačke na telu najprikladnije za tretman. Nakon odabira tačaka, ventuze (čaše) se postavljaju na kožu pomoću vakuma.

Nakon toga se čaša skine, a na tom mjestu se nekoliko puta tanko nareže koža oštrim predmetom, kako bi izašla koncentrisana nečista krv. Potom se ponovo, na istom mjestu, prilijepi čaša pod vakumom, koja sada nema ulogu vršenja koncentracije krvi, već predhodno koncentrisanu nečistu krv na mjestu čaše sada izbacuje iz organizma.

Na taj here način se, koža i potkožne strukture, pod djelovanjem vakuma djelomično usišu u posudice, što izaziva nakupljanje krvi u tom području – tzv. hiperemiju.

Hidžamu su tokom historije izvodili za to obučeni ljudi. U početku su to radili ljekari, a kasnije je to prešlo u ruke berberskog zanata (zajedno sa vađenjem zuba i obrezivanjem-cirkumcizijom).

Kurs sportske masaže naprednog stepena namenjen je svima koji imaju znanje iz osnovne take it easy masaže...

I nakon završene obuke za profesionalno šminkanje svi naši učenici mogu da računaju na našu podršku.

Hidžama predstavlja lokalno puštnje krvi u terapeutske svrhe. Kao medicinska metoda koristi se u prevenciji nastanka oboljenja, te liječenju nastalih poremećaja.

pogledajte razgovor sa doktorom Omerhodžićem o historiji ove metode, predrasudama koje izaziva, stavu savremene medicine i svim dobrobitima za organizam koje donosi.

Milica Stefanović Ćao, ja sam Milica, urednica sam na sajtu Informisani. Diplomirani ekonomista sam po struci, moja prva velika ljubav i neostvarena želja je da postanem novinar. Posle 3 godine provedene na Fakultetu politčkih nauka život me odveo u drugom smeru, ali ipak mi se pružila prilika da bar delić onoga što sam želela i tamo naučila ostvarim pišući za ovaj portal.

Ako i u čemu od toga sa čime se liječite ima koristi, onda je to u pijenju meda, ili u rezu od hidžame, ili u žigosanju vatrom, a ja ne volim žigosanje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *